
https://thehagueacademy.com/…/migration-and-local…/Wśród podejmowanych tam zagadnień znalazły się m.in. model wielopoziomowego zarządzania migracjami, rozpoznawanie i dostęp do lokalnych zasobów oraz właściwa identyfikacja podmiotów, które powinny być zaangażowane w procesy integracyjne.
Wizyta w Hadze to także spotkania w miejscach, które są otwarte dla wszystkich mieszkanek i mieszkańców lokalnej społeczności, a także zdobywanie wiedzy o działaniach, które umożliwiają równy dostęp do usług publicznych.
Równe traktowanie osób z doświadczeniem migracji i społeczności przyjmującej pozwala zmniejszać potencjalne ryzyka w powstawaniu napięć i konfliktów, które wydają się nieuniknione nawet po entuzjastycznych i zbiorowych doświadczeniach niesienia pomocy uchodźczyniom i uchodźcom.
W trwającej edycji kursu “Migration and Local Authorities” bierze udział kilkanaście osób reprezentujących instytucje rządowe i pozarządowe z różnych krajów świata. Dzięki wieloletniej specjalizacji, a także doświadczeniu ostatnich miesięcy, reprezentujące Wrocław ekspertki mogą opowiedzieć jak instytucje oraz społeczeństwo w Polsce bezpośrednio odpowiadają na migracje, przymusowe przesiedlenia, poszukiwanie ochrony przez uchodźczynie i uchodźców oraz kryzysy humanitarne i zagrożenia naruszeń praw człowieka.
Pomysł na wyjazd i udział w kursie “Migration and Local Authorities” w The Hague Academy for Local Governance powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Nomada i jest możliwy dzięki wsparciu Danish Refugee Council.