Adres: ul. Paulińska 4-8 50-247 Wrocław
Telefon do biura: 71 307 03 35
E-mail: [email protected]
Data wpisu do rejestru stowarzyszeń: 18.11.2009
KRS: 0000342030
Strona w elektronicznej bazie danych KRS
NIP: 8982168187
REGON: 021136714
Konto bankowe: MBank 40 1140 1140 0000 4690 1800 1001
DOKUMENTY
Sprawozdanie merytoryczne za rok 2012 – pobierz
Sprawozdanie merytoryczne za rok 2013 – pobierz
MAJĄTEK
a) składki członkowskie
b) dochody z nieruchomości i ruchomości stanowiących własność lub będących w użytkowaniu Stowarzyszenia
c) dotacje i subwencje
d) darowizny, zapiski i spadki
e) wpływy z działalności statutowej i gospodarczej
f) dochody z ofiarności społeczeństwa, imprez i zbiórek
g) inne wpływy z działalności Stowarzyszenia
Rok 2010 – przychody 0 zł; koszty 0 zł
Rok 2011 – przychody 118 406,85 zł; koszty 116 134,47zł
Rok 2012 – przychody 448 392,50 zł; koszty 321 604,16 zł
Rok 2013 – przychody 148 349,47 zł; koszty 134 427,25 zł
REALIZOWANE PROJEKTY, OTRZYMANE DOTACJE:
CHOOSE LOVE NA WSPARCIE ADMINISTRACJI
GRANTODAWCA: Choose Love Inc.
TERMIN REALIZACJI PROJEKTU: 15.06.2022 – 30.06.2023
KWOTA DOFINANSOWANIA: 63 300 PLN
PARTNERZY: Stowarzyszenie Interwencji Prawnej
OPIS PROJEKTU:
Dofinansowanie przeznaczone jest na pokrycie kosztów pracownika administracyjnego organizacji w obliczu zwiększonej ilości działań związanych ze wsparciem uchodźców i uchodźczyń w Polsce. W związku z kryzysem humanitarnym na polskich granicach i stale rosnąca liczbą beneficjentów/ek, zależało nam na wzmocnieniu stanowiska administracyjnego, aby zabezpieczyć prawidłowe funkcjonowanie stowarzyszenia.
KOORDYNATORKA: Marta Kucner
LEGAL AID AND ADVOCACY TOWARDS SYSTEMIC SUPPORT AND INCLUSION OF REFUGEES
GRANTODAWCA: Danish Refugee Council’s Pooled funds Ukraine emergency response
TERMIN REALIZACJI PROJEKTU: 01.05.2022 – 31.10.2022
KWOTA DOFINANSOWANIA: 524.948,00 DKK
PARTNERZY: Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu
OPIS PROJEKTU:
W odpowiedzi na kryzys humanitarny wywołany inwazją wojsk Federacji Rosyjskiej na terytorium Ukrainy i masowy exodus jej mieszkanek i mieszkańców do Polski, Stowarzyszenie Nomada nawiązało współpracę z Danish Refugee Council (DRC) w celu szerszego wsparcia osób zmuszonych do opuszczenia Ukrainy.
Jednym z głównych działań w ramach tej współpracy jest poradnictwo prawne. Osoby przybyłe z Ukrainy w związku z konfliktem wojennym mają możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji z prawnikiem w siedzibie Nomady oraz z przedstawicielami Okręgowej Izby Radców Prawnych w ramach świadczonych przez nich dyżurów prawnych.
KOORDYNATORKA: Marta Kucner/ Magdalena Nazimek-Rakoczy
POLAND-BELARUS BORDER SITUATION RESPONSE: LEGAL ASSISTANCE TO POCs IN POLAND
GRANTODAWCA: United Nations High Commissioner for Refugees
TERMIN REALIZACJI PROJEKTU: 13.04.2022 – 31.12.2022
KWOTA DOFINANSOWANIA: 113 850 PLN
PARTNERZY: Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Stowarzyszenie Homo Faber, Fundacja Ocalenie, Instytut na rzecz Państwa Prawa, Stowarzyszenie Interwencji Prawnej
OPIS PROJEKTU:
Celem projektu jest udzielanie informacji i pomocy prawnej osobom ubiegającym się o ochronę międzynarodową, które przebywają w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców. Szeroka ogólnopolska koalicja umożliwia nam niesienie pomocy w każdym ośrodku detencyjnym w Polsce (Kętrzyn, Lesznowola, Biała Podlaska, Przemyśl, Białystok, Krosno Odrzańskie, Wędrzyn, Czerwony Bór). Pomoc udzielana jest przede wszystkim podczas osobistych konsultacji, jak również online.
KOORDYNATORKA: Magdalena Nazimek-Rakoczy, Marta Kucner
STRONGER TOGETHER
GRANTODAWCA: The Open Society Fundation
TERMIN REALIZACJI PROJEKTU: 1.04.2022 – 31.12.2023
KWOTA DOFINANSOWANIA: 60 037 USD
PARTNERZY: Amnesty International Polska, Fundacja Centrum Badań Migracyjnych (Migrant Info Point), Fundacja Nasz Wybór, Fundacja Polskie Forum Migracyjne, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Fundacja Polska Gościnność (Chlebem i Solą oraz portal uchodźcy.info), Stowarzyszenie Homo Faber, Stowarzyszenie Interwencji Prawnej,
OPIS PROJEKTU:
Realizowany projekt jest rozszerzeniem działań koalicji dziewięciu organizacji pozarządowych działających na rzecz migrantów/ek i uchodźców/czyń, skierowanym do obywateli/lek Ukrainy – jako odpowiedź na inwazję Rosji na Ukrainę.
Stowarzyszenie Nomada wspiera osoby przybywające do Wrocławia i na teren wojewódźtwa dolnośląskiego poprzez świadczenie nieodpłatnego poradnictwa prawnego. Dążymy również do wzmocnienia koalicji organizacji i profesjonalizacji kadry, w celu świadczenia jeszcze lepszych usług dla migrantów i migrantek.
KOORDYNATORKA: Magdalena Nazimek-Rakoczy
GRANT FEMINISTYCZNEJ POMOCY
GRANTODAWCA: Fundusz Feministyczny
TERMIN REALIZACJI PROJEKTU: 15.03.2022 – 15.03.2023
KWOTA DOFINANSOWANIA: 80 000 PLN
OPIS PROJEKTU:
Otrzymany grant umożliwił nam dostosowanie naszej pracy, narzędzi i zasobów do aktualnej sytuacji wojny w Ukrainie oraz przybywających do Polski osób poszukujących bezpiecznego schronienia.
Stowarzyszenie Nomada zawiązała sztab pomocowy z organizacjami lokalnymi pracującymi na rzecz różnych grup, np. osób z niepełnosprawnościami, które włączyły się w pomoc uchodźcom i uchodźczyniom z Ukrainy, wspierając te organizacje swoją wiedzą i zasobami. Stworzyliśmy bazę bezpiecznych mieszkań interwencyjnych we Wrocławiu. Dzięki sojuszowi Nomady z lokalną Kulturą Równości funkcjonuje mieszkanie interwencyjne dla uchodźczych osób queerowych. Wspieramy osoby pochodzenia romskiego przybywające z Ukrainy (głównie kobiety z dziećmi). Zapewniamy wsparcie indywidualne (w formie darowizny) osobom aktywistycznym, które zaangażowały się w pomoc uchodźcom i uchodźczyniom.
Nomada rozwija się dynamicznie – nasz zespół został powiększony o asystentów i asystentki posługującymi się różnymi językami, a ze względu na ogólny rozwój organizacji wzmocniliśmy też pion administracyjny,
KOORDYNATORKA: Ewa Jupowiecka
ZATRUDNIENIE ASYSTENTKI RODZIN ROMSKICH
GRANTODAWCA: Fundusz Feministyczny
TERMIN REALIZACJI PROJEKTU: 01.01.2022 – 30.11.2022
KWOTA DOFINANSOWANIA: 8800 PLN
OPIS PROJEKTU:
Grant w całości przeznaczony jest na wynagrodzenie asystentki rodzin romskich pochodzących z Rumunii. Jest to kontynuacja naszej wieloletniej współpracy z Mindrą, która sama pochodząc ze społeczności romskiej, wspiera innych w kwestiach związanych z polskimi urzędami, ochroną zdrowia, edukacją dzieci i młodzieży, poszukiwaniem pracy, sprawami mieszkaniowymi i socjalnymi. Mindra prowadzi też działania rzecznicze, dzięki czemu za społeczność i o społeczności opowiada jej reprezentantka – liderka.
KOORDYNATORKA: Ewa Jupowiecka
NASZE PRAWA – NASZA SPRAWA!
GRANTODAWCA: Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny finansowany przez Islandię, Lichetenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021
OPERATOR: konsorcjum w składzie: Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego (lider), Fundacja Edukacja dla Demokracji, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
TERMIN REALIZACJI PROJEKTU: 31.12.2021 – 30.06.2023
KWOTA DOFINANSOWANIA: 101 390,49 EUR
PARTNERZY: Stowarzyszenie Dolnośląski Kongres Kobiet
OPIS PROJEKTU:
Celem projektu jest objęcie pomocą prawną i wsparcie w oddolnym organizowaniu się migrantów i migrantek na Dolnym Śląsku oraz wzmocnienie ich w kontaktach z instytucjami państwowymi i samorządowymi.
Projekt realizowany jest w powiatach oławskim, oleśnickim i dzierżoniowskim oraz w mieście Wałbrzych, gdzie zaplanowałyśmy:
• bezpłatne poradnictwo prawne dla migrantek i migrantów
• szkolenia z podstaw prawa migracyjnego i przeciwdziałania przemocy motywowanej uprzedzeniami dla lokalnych liderek i liderów zatrudnionych w projekcie oraz innych chętnych osób związanych ze środowiskiem migrantek/migrantów na danym obszarze
• szkolenia antydyskryminacyjne i podnoszące kompetencje międzykulturowe dla kadry pedagogicznej w powiatach objętych projektem
• szkolenia z zakładania i funkcjonowania organizacji pozarządowych, aktywizmu obywatelskiego, funkcjonowania Jednostek Samorządu Terytorialnego skierowane do społeczności migranckich i aktywistek/aktywistów
• kampanię społeczną o tematyce praw migrantów i migrantek, którą przeprowadzimy zarówno w social mediach jak i w mediach lokalnych.
W ramach projektu powstanie raport, w którym pokażemy potrzeby i trudności osób ze społeczności migranckich zidentyfikowane w danym regionie. Zaproponujemy także rozwiązania oraz dobre praktyki w zakresie wspierania adaptacji cudzoziemek i cudzoziemców. Raport będziemy prezentować i omawiać podczas spotkań z przedstawicielkami/przedstawicielami samorządów lokalnych.
KOORDYNATORKA: Agnieszka Szczepaniak, Katarzyna Pytlos
GRANT MOCY
GRANTODAWCA: Fundusz Feministyczny
TERMIN REALIZACJI PROJEKTU: 01.12.2021 – 30.11.2022
KWOTA DOFINANSOWANIA: 60 000 PLN
OPIS PROJEKTU:
Grant Mocy pokrywa pensje dwóch osób, które pracują na rzecz społeczności romskich migrantek/ów. Pierwsza jest przedstawicielką społeczności i pracuje jako asystentka rodzin, druga prowadzi działania edukacyjne w szkołach i na uczelniach oraz reaguje i odpowiada na potrzeby dzieci z doświadczeniem migracji w szkołach. Wyzwania, z którymi mierzą się najmłodsze Romni to kwestie trudności w posługiwaniu się językiem polskim, wykluczenie cyfrowe, bulling ze strony polskich uczniów, wielość obowiązków spoza szkoły. Działania w ramach grantu wzmacniają pozycję asystentki rodzin w społeczności oraz inicjują i wspierają emancypację kobiet ze społeczności Romów/ni pochodzących z Rumunii. Grant mocy to też niezbędne fundusze na troskę o zdrowie reprodukcyjne kobiet, z którymi pracujemy – dostępność do bezpiecznych usług medycznych dla naszych klientek jest dla nas priorytetem.
KOORDYNATORKA: Ewa Jupowiecka
ONE FOR ALL, ALL FOR ONE IV
GRANTODAWCA: The Open Society Foundation (The Open Society Initiative for Europe)
TERMIN REALIZACJI PROJEKTU: 01.10.2021-01.01.2023
KWOTA DOFINANSOWANIA: 18 984 $
PARTNERZY: Amnesty International Polska, Fundacja Centrum Badań Migracyjnych (Migrant Info Point), Fundacja Nasz Wybór, Fundacja Polskie Forum Migracyjne, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Polska Gościnność (Chlebem i Solą oraz portal uchodźcy.info), Stowarzyszenie Homo Faber, Stowarzyszenie Interwencji Prawnej
OPIS PROJEKTU:
Od 2017 roku, w ramach nieformalnego konsorcjum, działamy na rzecz migrantów/ek oraz uchodźców/czyń w ramach lokalnych punktów poradniczych. Wspieramy również osoby znajdujące się w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców. 9 organizacji rozmieszczonych w różnych regionach Polski (Warszawa, Wrocław, Lublin, Poznań) współpracuje ze sobą w celu wymiany doświadczeń, wiedzy, opracowania zorganizowanego działania na rzecz osób z doświadczeniem migracji. Projekt „One for all, all for one IV” jest kontynuacją tych działań.
KOORDYNATORKA: Magdalena Nazimek-Rakoczy
WYJŚĆ Z CIENIA. WSPARCIE POKRZYWDZONYCH PRZESTĘPSTWAMI MOTYWOWANYMI UPRZEDZENIAMI
GRANTODAWCA: Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowany z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
OPERATOR: Fundacja im. Stefana Batorego
TERMIN REALIZACJI PROJEKTU: 01.01.2021-31.12.2022
KWOTA DOFINANSOWANIA: 23 541 EUR
PARTNERZY: Stowarzyszenie Homo Faber, Stowarzyszenie Interwencji Prawnej
OPIS PROJEKTU:
Projekt ma na celu wsparcie osób pokrzywdzonych przestępstwami motywowanymi uprzedzeniami na tle rasowym, etnicznym religijnym i narodowościowym, aby zminimalizować ich skutki i pomóc w ściganiu sprawców. W ramach projektu utworzone zostały 3 centra wsparcia w miastach, w których mieszkają duże społeczności migranckie: Warszawie, Lublinie oraz koordynowane przez Stowarzyszenie Nomada – we Wrocławiu. Jest to odpowiedź na problem niskiej dostępności nieodpłatnego wsparcia dla tej grupy osób. Projekt łączy w sobie działania strażnicze, rzecznicze i interwencyjne.
KOORDYNATORKA: Magdalena Nazimek-Rakoczy
ZREALIZOWANE:
PROJEKT REALIZOWANY DZIĘKI DOFINANSOWANIU CHOOSE LOVE
GRANTODAWCA: Prism The Gift Fund
OPERATOR: Choose Love
TERMIN REALIZACJI PROJEKTU: 01.03.2022 – 31.08.2022
KWOTA DOFINANSOWANIA: 50 000 EUR
OPIS PROJEKTU:
Dofinansowanie z organizacji fundraisingowej Choose Love to odpowiedź na zaangażowanie Stowarzyszenia Nomada w działania pomocowe na rzecz osób opuszczających objętą wojną Ukrainę. Od pierwszych dni po 24 lutego staraliśmy się wesprzeć przybywających do Wrocławia Ukraińców i Ukrainki oraz osoby innych narodowości opuszczające tereny objęte wojną.
Otrzymany grant umożliwił nam powiększenie zespołu asystenckiego wspierającego przybywające z Ukrainy osoby. Dodatkowo otrzymana pula pieniędzy przeznaczana jest na wsparcie naszych beneficjentów/ek: zakup pożywienia, opłacanie rachunków związanych z zakwaterowaniem lub samego wynajmu miejsc noclegowych oraz opieki medycznej, głównie psychiatrów i ginekologów. Grant ten umożliwia nam reagowanie na podstawowe potrzeby osób doświadczających uchodźstwa w naszym regionie.
KOORDYNATORKA: Marta Kucner
FUNDUSZ POMOC POMAGAJĄCYM
GRANTODAWCA: Fundacja im. Stefana Batorego
TERMIN REALIZACJI PROJEKTU: 01.12.2021 – 30.04.2022
KWOTA DOFINANSOWANIA: 30 000 PLN
OPIS PROJEKTU:
Projekt jest odpowiedzią na potrzeby pojawiające się w związku z pomocą humanitarną świadczoną na granicy Polski i Białorusi. W ramach projektu wykonywane są m.in. badania monitorująco-dokumentujące sytuację na pograniczu. Badania dotyczą osób migrujących i osób im pomagających. Sytuacja stanu wyjątkowego jest bezprecedensowa, dlatego zebrane metodologią action research wywiady i dane posłużą do publikacji Grupy Granica. Projekt obejmuje również wsparcia prawne dla wrocławskich aktywistów/ek oraz pełnomocników/czek działających na pograniczu. Bezpośrednio oferowane jest też wsparcie osóbom, które z granicy Polski z Białorusią dotarły do Wrocławia – poprzez opłacenie noclegu, konsultacji lekarskich, zakup ubrań i wyżywienia.
KOORDYNATORKA: Agnieszka Szczepaniak
ONE FOR ALL, ALL FOR ONE
Celem głównym projektu jest zwiększenie występującego w Polsce potencjału wspierania imigrantów i uchodźców poprzez:
- Zaoferowanie bezpośredniego wsparcia i porad migrantom w kryzysie, szczególnie uchodźcom, którym udało się dotrzeć do Polski oraz ochrona ich praw człowieka w relacjach z polskimi władzami;
- Podwyższanie jakości oferowanego migrantom wsparcia integracyjnego dzięki dzieleniu się wiedzą, wdrażaniu dobrych praktyk na poziomie lokalnym oraz podnoszeniu jakości działań skierowanych do migrantów zarówno w ramach Konsorcjum, jak i wśród innych liderów;
- Szerzenie idei niesienia pomocy migrantom w polskim społeczeństwie oraz dostarczanie rzetelnych informacji o migracjach, przede wszystkim uchodźczych, do liderów opinii.
Termin realizacji: 1.10.2018-30.09.2019
Kwota dofinansowania: 12.000 usd z 150.000 usd dla całego Konsorcjum Organizacji
Projekt realizowany ze środków Foundation Open Society Institute we współpracy z OSIFE – częścią Open Society Foundations
Dotacja na wzmocnienie organizacji
Dotacja, dzięki której nasz zespół fundraisingowy może rozwijać się i zdobywać środki na działania organizacji. Dzięki dotacji powstanie także kampania promująca NOMADĘ w social media.To działanie realizujemy we współpracy z agencja kreatywną Cyber Kids on Real (www.cyberkids.pl). Planowany czas realizacji 18 miesięcy.
Termin realizacji: 1.01.2018-30.06.2019
Kwota dofinansowania: 150.000 pln
Projekt realizowany ze środków Fundacji im. Stefana Batorego
Demokracja w działaniu
Termin realizacji: 1.10.2016 – 30.09.2017
Kwota dofinansowania: 100 000 pln
Projekt realizowany ze środków Fundacji im. Stefana Batorego
Dzięki dotacji przez kolejne 12 miesięcy będziemy mogły skoncentrować się na rozwijaniu strategicznych działań NOMADY i na poszukiwaniu środków na dalszą działalność organizacji.
Działania objęte dotacją:
I Fundraising – opracowanie i implementacja strategii pozyskiwania środków na działania organizacji.
II Poradnictwo – udzielanie nieodpłatnego wsparcia migrantkom i migrantom zarówno w naszym biurze w czasie dyżurów, jak i poza nim (asystentura w terenie).
III Community Working – nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów z osobami narażonymi na przemoc motywowaną uprzedzeniami. Monitoring incydentów o charakterze rasistowskim i ksenofobicznym. Asystowanie osobom poszkodowanym na policji, w prokuraturze i sądach.
IV Wsparcie edukacji dzieci romskich migrantów – to już 6 rok pracy ze społecznością Romów rumuńskich. Pomagamy w zapisywaniu kolejnych dzieci do szkoły i prowadzimy zajęcia wyrównawcze. Wspieramy dzieci, rodziców, kadrę pedagogiczną.
V Administrowanie organizacją – działania na rzecz podwyższenia standardów zarządzania organizacją.
Marhaba – bo warto przekraczać różne granice
Czas realizacji: 4.01.2016 – 30.04.2016
Budżet projektu: 199 128 zł
Kwota dofinansowania: 178 403 zł
Projekt realizowany w ramach programu „Obywatele dla demokracji” finansowanego z funduszy EOG.
Sukurs – projekt przeciwko przemocy z nienawiści
Edycja I
Czas realizacji: 15.06.2010 – 1.08.2011
Budżet projektu: 22 880 euro = 87 193 pln
Projekt dofinansowany przez Fundację EVZ
Edycja II
Czas realizacji: 1.10.2011 – 1.05.2013
Budżet projektu: 39 080 euro = 161 889 pln
Projekt dofinansowany przez Fundację EVZ
Edycja III
Czas realizacji: 1.03.2014 – 31.08.2015
Budżet projektu: 270 000 pln
Realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG
Discovering efficient tools for protecting victims of hate crime / Odkrywanie skutecznych narzędzi wspierania osób doświadczających przemocy motywowanej uprzedzeniami
Projekt realizowany w partnerstwie z organizacją wiodącą z Czech (In Iustitia) oraz partnerską ze Słowacji (L’udia Proti Rasizmu)
Czas realizacji: 1.03.2014 – 1.03.2016
Budżet projektu: 37 530 EUR
Projekt dofinansowany przez Komisje Europejską -Directorate General for Justice oraz Fundusz Wyszehradzki
Roma – wsparcie dzieci ze społeczności Romów rumuńskich w procesie adaptacji w polskiej szkole podstawowej
Czas realizacji: 01.07.2015 – 30.11.2015
Budżet projektu: 41 425 pln
Projekt realizowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej
„[W]łączmy kulturę”: integracja ze społecznością romskich migrantów poprzez współuczestnictwo w kulturze
Partnerami projektu są:
- Muzeum Współczesne Wrocław (MWW)
- Muzeum Etnograficzne w Tarnowie
- Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu
- Teatr Muzyczny Capitol
- Centrum Zrównoważonego Rozwoju Społeczności Wrocławia,
- Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne i czasopismo literacko-artystyczne „Rita Baum”
- Fundacja [S:up]
Czas realizacji: 01.08.2015 – 31.12 2015
Budżet całkowity: 44 469,40 pln
Kwota dotacji: 35 000 pln
Projekt dofinansowany ze środków MKiDN w ramach programu Kultura Dostępna.
Rozwój instytucjonalny Stowarzyszenia Nomada
Czas realizacji: 01.02.15 – 31.12.15
Budżet projektu: 30 000 pln
Projekt finansowany ze środków Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe, zgodnie z umową z Siecią obywatelską – Watchdog Polska.
Wzmocnienie zdolności osób poprzez wsparcie gminnych działalności społecznej
Projekt realizowany w partnerstwie z organizacją wiodącą ze Słowacji (EPIC) oraz partnerami: Spiski Hrhov gmina (Słowacja), Otevřená společnost, o.p.s. (Republika Czeska), ZAVOD PREMIKI, so.p. (Słowenia), EPIC Assist Charity (Szkocja)
Czas realizacji: 1 września 2014 – 31 lipca 2016
Budżet projektu: 21 522,00 EUR
Realizowany w ramach programu europejskiego Erasmus+
Przeciwdziałanie wykluczeniu systemowemu społeczności Romów rumuńskich
Czas realizacji: 1 września 2014 – 30 listopada 2015
Budżet projektu:
Realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Assisting Empowerment and Social Inclusion of Romanian Roma Community Residing in Wrocław, Poland
Czas realizacji: 1 październik 2013 – maj 2014
Budżet projektu: .
Przyjazne Przestrzenie Miasta – przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu dzieci rumuńskich Romów mieszkających we Wrocławiu
Czas realizacji: 8 listopada 2012 – 30 kwietnia 2013
Budżet projektu: 30 000 zł
Projekt finansowany był z Funduszu Społecznego Notariatu
WELCOME to: tworzymy miasto przyjazne cudzoziemcom i cudzoziemkom
Czas realizacji: 1 września 2012 – 31 października 2013
Budżet projektu: 75 000 zł
Projekt finansowany był ze środków Fundacji im. Stefana Batorego
Ruchome Centrum Kultury
Cykl działań na rzecz społeczno-kulturalnego rozwoju marginalizowanego regionu Massafer Yatta w Dystrykcie Hebron, Zachodni Brzeg.
Edycja I / Rok 2011
Czas realizacji: luty – grudzień 2011
Projekt realizowany ze środków programu Wolontariat Polska Pomoc 2011 oraz w oparciu o pracę grupy wolontariuszy, przeprowadzony we współpracy z PCPM (Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej) i w kooperacji z lokalną organizacją partnerską Dar Qandeel z Tulqarem w Autonomii Palestyńskiej.
Budżet projektu: 34 192,00 PLN
Edycja II / Rok 2012
Czas realizacji: 1 kwietnia – 31 grudnia 2012
Budżet projektu: 192 258 zł
Projekt finansowany był ze środków programu Polska Pomoc Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Baśnie nie z tego miasta. Opowieści wrocławskich dzieci – wydanie książki i cykl spotkań promocyjnych
Czas realizacji: 03.01.2011 – 31.11.2011
Publikacja została sfinansowana ze środków Ministerstwa Kultury I Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Miasta Wrocław, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Działu Kultury Ambasady Francji we Wrocławiu.
Budżet projektu: 49025,32 PLN
Publikacja objęta została patronatem Rzecznika Praw Dziecka RP