Działamy aby Wrocław był bezpieczny dla każdej osoby niezależnie od tego jaki ma paszport, z kim jest związana i w jakiego boga wierzy. Przez 4 lata zebraliśmy informacje o blisko 300 atakach motywowanych uprzedzeniami – wyzwiskach, groźbach i pobiciach.
Udzielamy porad prawnych poszkodowanym, towarzyszymy im na policji i w salach sądowych. Policjantom i urzędnikom opowiadamy historie poszkodowanych – by pokazać ich perspektywę.
Jeżeli ten problem dotyczy ciebie lub kogoś w twoim otoczeniu zgłoś się do nas.
Pomagamy napisać zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, wspieramy podczas przechodzenia procedur prawnych na policji, w prokuraturze i sądzie, informujemy o prawach przysługujących osobie pokrzywdzonej.
Oferujemy warsztaty na których dowiesz się czym jest przestępstwo motywowane uprzedzeniami, co grozi sprawcy, jakie prawa ma osoba pokrzywdzona, jakie działania podejmuje policja i jakiego wsparcia udzielamy w ramach naszych działań. Rozmawiamy również o tym, jak reagować na takie przestępstwa oraz jakie działania możemy podjąć wspólnie, by im przeciwdziałać. Jeżeli jesteś zainteresowany/-a takimi warsztatami — zgłoś się do nas.
Projekt Sukurs – przeciwko przemocy nienawiści prowadzimy od 2010 roku.
W ostatnim czasie prowadziliśmy dwa projekty w ramach działań przeciwdziałających przemocy motywowanej uprzedzeniami:
Projekt ten trwał w latach marzec 2014 — wrzesień 2015 i był współfinansowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Projekt Sukurs — przeciwko przemocy z nienawiści zrealizowano w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG
2.Projekt „Odkrywanie skutecznych narzędzi do ochrony osób doświadczających przemocy motywowanej uprzedzeniami”
Projekt był sfinansowany był ze środków Komisji Europejskiej w 2013-2015 roku.
Discovering efficient tools for protecting victims of hate crime.