• Skip to primary navigation
  • Skip to content
  • Skip to primary sidebar
  • Skip to footer

NOMADA

Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Społeczeństwa Wielokulturowego

facebookBiuletyn Informacji Publicznejpowiększ czcionkę
  • pl
  • en
  • ru
  • es
  • About us
  • COUNSELLING SERVICE
  • Education
  • Publication
  • Employers
  • GIVE A DONATION
  • Contact
You are here: Home / News / Ulica Antakia

Ulica Antakia

26/04/2016 by redaktor

Zapraszamy do zapoznania się z platformą interaktywną ULICA ANTAKIA, która w sugestywny sposób pozwala prześledzić losy uciekinierów z ogarniętego wojną Bliskiego Wschodu. Użytkownik ma możliwość wyboru dowolnej postaci, jednego z typowych przedstawicieli bliskowschodniej klasy średniej. Historię wybranego bohatera poznaje my od momentu rozpoczęcia wojny, a raczej zakończenia jej lub jego normalnego życia Dzięki sugestywnym animowanym obrazom, przygotowanym w estetyce GIF, towarzyszymy bohaterom w procesie podejmowania decyzji o emigracji, następnie zaś w desperackiej podróży do świata dającego pozór bezpieczeństwa – do Europy.

Opracowania multimedialnej opowieści, na zlecenie NOMADY, podjęła się krakowska agencja interaktywna CYBER KIDS on REAL. Ulica Antakia to jedna z wielu ulic, która może znajdować się w każdym mieście na Bliskim Wschodzie. To symboliczne miejsce, które mieszkańcy muszą opuścić, ponieważ zawitały na niej wojna i przemoc. – mówi Katarzyna Lorenz, CEO Cyber Kids on Real. Ta symboliczna ulica posłużyła nam do opowiedzenia historii o jej mieszkańcach. – dodaje Dominik Cymer, Dyrektor Kreatywny – Ma być elementem budującym emocjonalny pomost z drugim człowiekiem. Może nim być zwyczajna sfera obyczajowa: plany, uczucia, ulubione przedmioty osobiste, przyzwyczajenia, wszystko z czego z dnia na dzień niektórzy muszą zrezygnować. Dlatego, aby przybliżyć temat uchodźstwa, zdecydowaliśmy się na konwencję mocno osadzoną w popkulturze, która jest przyjazna w odbiorze i łatwa do identyfikacji w linii.

Założeniem projektu było propagowanie rzetelnej wiedzy o przyczynach uchodźctwa i towarzyszących mu mechanizmach – wyjaśnia Katarzyna Pawlik, członkini NOMADY i jedna ze współautorek koncepcji. – Uważamy, że źródłem nietolerancji jest zwykle po prostu brak informacji, który z kolei rodzi strach i nienawiść. Wierzymy, że warto przekraczać różne granice, w tym także granice naszej niewiedzy. Głębsze zrozumienie losów osób dotkniętych uchodźstwem pozwoli nam na empatię i uwrażliwi na ich potrzeby.

W ramach projektu #Marhaba, bo warto przekraczać różne granice zrealizowano między innymi cykl cieszących się znacznym zainteresowaniem spotkań filmowo-dyskusyjnych, a także wydano trzy publikacje informacyjne dedykowane służbom medycznym, socjalnym oraz nauczycielom stanowiących rezultat rozległych konsultacji społecznych. Ostatnim jego etapem jest właśnie stworzenie nowoczesnego narzędzia edukacyjnego – platformy multimedialnej, która w przystępny i bezpośredni sposób pozwoli poznać historie osób uciekają do Europy przed trawiącymi ich kraje konfliktami zbrojnymi.

Projekt został dofinansowany przez Fundusze EOG w ramach programu „Obywatele dla demokracji”.
Jest realizowany w partnerstwie ze Stowarzyszeniem im. Stanisława Brzozowskiego i Muzułmańskim
Centrum Kulturalno- Oświatowym.


Filed Under: News Tagged With: edukacja, marhaba, uchodźcy, ulica antakia

Primary Sidebar

  • (Polski) Docs Against Gravity. Rozmowa o kryzysie i prezentacja “Ulicy Antakia”(Polski) Docs Against Gravity. Rozmowa o kryzysie i prezentacja “Ulicy Antakia” Przepraszamy, ten wpis jest dostępny tylko w języku Польский.
  • (Polski) Wspólny list organizacji pozarządowych do Komisji Europejskiej w sprawie praworządności(Polski) Wspólny list organizacji pozarządowych do Komisji Europejskiej w sprawie praworządności Przepraszamy, ten wpis jest dostępny tylko w języku Польский.
  • (Polski) »Obcy w raju» Zapraszamy na film i dyskusję. Nomada na festiwalu filmowym Docs Against Gravity(Polski) »Obcy w raju» Zapraszamy na film i dyskusję. Nomada na festiwalu filmowym Docs Against Gravity Przepraszamy, ten wpis jest dostępny tylko w języku Польский.

Footer

Adres: ul. Paulińska 4/8
Wrocław 50-247
telefon do biura: 71 307 03 35
e-mail: [email protected]

Godziny otwarcia biura:
poniedziałek godz. 16.00-19.00
czwartek godz. 16.00-19.00

Konto bankowe:
BRE Bank
40 1140 1140 0000 4690 1800 1001
/ wpłaty prosimy dokonywać z dopiskiem
“darowizna na cele statutowe”

KRS: 0000342030
NIP: 8982168187
REGON: 021136714


PARTNERZY
X
logotypy partnerów

· Projekt strony: iovo ·